Stránky o postřikovačích pro průmysl i zahradu


Postřikovače průmyslové a jejich dělení

Postřikovače průmyslové

Zde máme již zmiňované rozdělení průmyslových postřikovačů na samojízdné, nesené, návěsné a tažené. Jsou určeny převážně na na pokrytí mnohem větších ploch. Objem nádrží postřikovačů je různý. Záleží zde na požadavcích samotného uživatele. Je zde široká škála druhů postřikovačů a každý si zajisté najde dle svých požadavků svého favorita.

Jak vybrat správně postřikovač z pohledu využití?

U větších a finančně stabilních firmách nalezneme převážně samojízdné postřikovače. Tyto postřikovače jsou sice finančně náročnější ale po nějaké době se investice začne vracet zpět. Tyto postřikovače jsou lepší v ohledech jako jsou provozní náklady a dosahují vyšších výnosů než nesené, tažené. Ale ne všude se tento postřikovač hodí a v těchto případech je vhodnější variantou. Cena nesmí patřit mezi nejdůležitější ukazatel při koupi nového postřikovače je důležité brát v úvahu velkou spoustu faktorů a specifik, které působí na samotný stroj kladně nebo negativně. Prioritou musí být konkrétní využití co se týče velikosti obdělávané plochy a klimatické podmínky dané oblasti z toho vyplyne typ pohonu a samotný výkon motoru. Dále terén je je důležitým ukazatelem jestli pujde o kopcovitou oblast nebo rovinatou a v neposlední řadě i na jaké účely bude využíván. Následná kalkualce pořizovacích a provozních nákladů a všeho kolem toho je poměrně složitá. Varibialita samotných modelů postřikovačů je různá. Může jít o postřikovače nesené, samojízdné, návěsné a tažené, které jsou dále rozlišné v mnoha oblatech jako jsou různé výkony motorů, odlišné čerpadla, umístění spolu s délkou a typem ramene, různý objem nádrže, odlišné výšky, odlišné vybavení a spousty dalších kritérií má každý stroj odlišných od druhého. Již zmíněná světlá výška by neměla klesnout pod 90 cm. Maximální rychlost nemá převážně vliv na jeho pracovní výkon a proto stačí maximální rychlost 40 km/h. Jediné co může ovlivňovat rychlost postřikovače je rozptyl z trysek, který by měl být stanoven na takovou rychlost aby vyhovoval i tryskám. Výrobci neustále přichází s dalšíma a dalšíma novinkami a tím se více a více odlišují jednotlivé typy postřikovačů od sebe. Mezi tyto inovace posledních dob můžeme zařadit například automatické náklony ramen, vypínací sekce, karbonová ramena, přímé injektáže a spousty dalších. Je možné si vybrat postřikovač a u něj si volit příslušenství dle svých potřeb. Před nákupem je potřebné zvážit podmínky pro rostlinou výrobu ve vašem podniku a udělat si obrázek o využití stroje na váš konkrétní případ. Důležitým bodem je i správná volba trysek, které patří mezi nejdůležitější prvky postřikovače a proto musíme zohlednit i tuto část.

Skupina postřikovačů

Levnější, ekonomičtější

Levnější variantou jsou myšleny nesené, tažené a návěsné. I při kralování samojízdných postřikovačů patří na první místo v ohledu levnější varianty a nejen z důvodu ceny jsou v mnoha podnikoch tyto typy na prvním místě. Je vhodnější pro menší podniky, sadovnictví, vinařství kde tyto stroje najdou své uplatnění.V hospodářství nacháztejí uplatnění v místech kde je potřeba oštřit místa s příliš úzkými řádky, horším prostupem a tak dále. Nevyplatí se vám ani u farem s menšími obdělávanými pozemky, které jsou ještě od sebe příliš vzdáleny. Spousta zemědělců stále nakupuje nesené, tažené a návěsné postřikovače z důvodu financí. I když by se jim více vyplatil samojízdný, ale z finanční náročnosti si ho nemohou dovolit. A proto samojízdné postřikovače zatím ve velkém nenahrazují tyto levnější typy postřikovačů.

Samojízdné postřikovače

Pod tímto pojmem si můžeme vybavit efektivní řešení prací převážně co se týče větších rovinatých pozemků. Pokud využíváme dávkované ošetřování rostlin a půdy celosezóně tak oceníme tyto stroje. Z poznatků technologií o pěstování zemědělských plodin vyplývá, že intenizvnější ošetřování plodin vede k vyšším výnosům. Je doporučeno zvýšit a rozložit dávky s živinami a to hlavně u dusíkatých hnojiv. Nedávno bylo běžné ošetřovat obiloviny dvakrát během vegetace dnes je tomu třikrát až šeskrát. Toto rozložení na víc dávek zajišťuje dostatečný přísun potřebných látek. Dále je vhodné zmínit i oštřovaní rostlin před případnými škůdci a houbovitými strukturami, které taky nahrává pro samojízdné postřikovače. U mnoha zemědělských plodin je idéální ošetřování těsně před sklizní a to nahrává samojízdným postřikovačům, protže mají ekonomičtější provoz a jsou vhodným řešením pro častější hnojení a postřik. Mezi výhody těchto strojů bych zařadil řízení s řídící tyčí, která je bezpečnější, měnitelné rozchody kol, snižuje opotřebení a nároky na údržbu. Pro samotného uživatele bude žádoucí i systém vyntilace v kabině nebo výbornéodpružení. Výborné odpružení nese sebou mnoho výhod jako lepší životnost, menší opotřebení součástek, vyšší spotřeba, nepohodlná jízda při práci, špatná manipulace a spousty dalších negativ by sebou neslo špatné odpružení. Dále budou samotné typy více rozepsány a každý si může udělat obrázek sám. Jsou různé požadavky a proto i různé druhy postřikovačů. Níže jsou rozděleny na postřikovače návěsné a tažené, ostřikovače nesené a poslední jsou postřikovače samojízdné.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Přehled kontaktů:

Email:
Web: Postřikovače blog
© Postřikovače blog

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.