Stránky o postřikovačích pro průmysl i zahradu


Popis a charakteristika postřikovačů samojízdných

Samojízdný postřikovač - GRIMPEUR 3000 MC-JC, 3500 MC-JC, 4000 MC

Horská verze Grimpeur 3000 se uplatní převážně v kopcovitých terénech, jeho světlá výška je kvůli snížšní těžiště na pouhých 70/85 cm. Světlá výška zmíněného postřikovače je díky sníženému těžisti pouhých 70 cm a u verze JC se jedná o 85 cm. Kola stroje mají rozměry 270/95 R 48 (11,2R44) – (1710 x 284) a jejich rozchod činí 1800 – 2000 - 2250, verze MC a u verze JC je rozchod kol 1810 – 2000 – 2250. U další verze nalezneme větší nádrž. Tyto postřikovače obsahují šesti válcový motor IVECO/AIFO 129kW (175 HP) s hydrostatickou převodovkou určenou pro čtyři rychlosti 8, 16, 21, 40 s hydromotory a čerpadlem. Výhodou těchto strojů je zajisté hydraulické řízení se čtyřmi natáčecími koly. Postřikovač je vybaven kotoučovými brzdami umístěny v olejové lázni na diferenciálech. Dále nesmíme opomenout i bezpečnostní parkovací brzdu, kterou v kopcovitém terénu zajisté každý ocení. Skvělý pomocník co zajisté ocení uživatelé strojů je hydraulický protiskluzový systém „SRS“ s hydrohydropneumatickým odpružením přední a zadní nápravy, kde je světlá výška u typu MC 700 mm a u typu JC se jedná o 850 mm s kterým pohodlně zdoláme i obtížnější terén. Kabina je vybavena klimatizací filtrovanou uhlíkovým filtrem a sedadlo je zajisté pneumaticky odpružené, které taky napomáhá pro komfortnější jízdu při postřikování. Dáale v kabině nalazneme i stereo systémem s CD přehrávačem.

Nádrž postřikovače má objem 3000 nebo 3500 a dokonce u typu MC až 4000 litrů obsahující vypouštěcí ventil a měřidla hladiny a je ještě opatřena filtrem proti usazeninám a nečistotám. Nádrž je doplněna o soupravu pro přednastavení plnění a taky obsahuje i přimíchávací nádržku o velikosti 30 litrů, která je taky opatřena filtrem proti nečistotám. Druhá nádrž slouží pro čistou vodu a je o objemu 250 litrů obsahující hadici pro oplach stroje. Všechny tyto typy mají v základní výbavě hydraulické zvedání a sklápění ramen. Tyto ramena mají rozpětí dosahující 18 až 36 metrů dle požadavků uživatele s pěti ovládacími sekcemi do 21 metrů a od 24 metrů má sedum ovládacích sekcí a jsou vybavena jednoduchými držáky trysek doplněny membránou sloužící k zamezení samovolnému úniku kapaliny, kde je opatřena i signalizací proti poškození samotně mebrány a úniku oleje. Na paralelogramu jsou hydraulicky zavěsená ramena s ojnicí. Odpružení ramen je zajištěno díky hydro - pneumatickému odpružení pomocí paralelogramu a stabilizátoru ramen a ovládání ramen je prováděno elektronicky díky joystiku.

Mezi komfortnější vybavení postřikovače řadíme podporu vzduchu ramen 18 až 28 metrů s možností nastavení otáček turbíny a souprava umožňující elektronické vyrovnávání ramen se třemi senzory. Je možnost i u postřikovašů s nádrží 3000 a 3500 litrů využít silnějšího motoru a to 175 kW (230 HP). Místo pěti sekcí je možné využít sedum sekcí pro ovládání ramen do 21 metrů a devíti sekcí u ramen nad 24 metrů. Dalším užitečným pomocníkem je i výkonější čerpadlo o výkonu 400 l/min s elektromagnetickým průtokoměrem a rychlospojkou zajišťující kvlaitnější postřik. Dále je možnost využití dalšího výkonějšího čerpadla sloužící k míchání v nádrži s injektorem. Ramena je možné opatřit speciálními tlumiči s rozvorem 1600 mm a pomocí hydrauliky je možnost ovládat pístnici na zvedání stroje a taky nabíjení hadice. V elektronické oblasti je skvělým pomocníkem barevná kamera, která zlepšuje přehlednost i kvalitu práce a navigace GPS nebo Comfort Terminal a PC Müller Elektronik Basic Terminal ve spojení s BASIC-TERMINALEM nebo COMFORT TERMINALEM s automatickým vypínáním sekcí. Možnost využití soupravy pro elektronické vyrovnávání ramen, ale taky možnost práce jen s jedným ramenem.

Postřikovače samojízdné - Bargam 3000 MC-JC

Samojízdný postřikovač - GRIMAC 3000, 3500, 4000

Jedná se o postřikovač se světlou výškou 150 cm v základu. K cenové zajimavosti a přístupnosti se zajisté zasloužil i jeho zjednodušený podvozek a proto je dobře dostupný širokému okruhu zákazníků a společností i samostatným zemědělců a farmářů. Postřikovač obsahuje šesti válcový motor 129kW (175 HP) s hydrostatickou převodovkou pro dvě rychlosti. Na kolách je hydro-pneumatické odpružení. Světlá výška postřikovače je 1500 mm u kol 270/95 R44. Hlavní polyethylenova nádrž je ve třech možnostech objemu a to 3000, 3500 a 4000 litrů s 30 litrovou přemíchávací nádrží s filtrem. Nádrž pro čistou vodu obsahuje zařízení na poplach s čerpadlem pro míchání a postřik. Ramena jsou v rozpětí 21, 24, 28 nebo 36 metrů obsahující pět sekcí u 21 metrů a sedum sekcí u větších. Jsou vybaveny hydraulickým sklápěním a stabilizátoru ramen s držáky triplet s umělohmotnými tryskami, které jsou opatřeny membránou proti samovolnému úniku kapalin a při poškození ohlášeno poškození signalizací. Zvedání ramen pomocí paralelogramu a jejich ovládání pomocí joysticku. Možnost nastavení výšky ramen od 0,6 až po 2,2 metrů a jeho koncové rameno pojištěno proti poškození. Postřikovač je konstruován na rychlost 20 km/hod s plnou nádrží a s koly 270/95 R 44 (1625 x 269). Rozchod kol činí 2250 – 2500 –2800 - 3000 mm.

V dopňkovém vybavení nalezneme spoustu užitečných pomocníků, jako například podpora vzduchu pro ramena s nastavením otáček turbín. Navýšení sekcí až na sedum nebo devět z pěti. Další výhodou je samonasávací čerpadlo 400 l/min obsahující rychlospojku. Užitečným pomocníkem jsou soupravy jak pro přednastavení plnění nádrže tak s čerpadlem pro umývání nádrže. Možností je i využití dalšího čerpadla pro silnější míchání v nádrži. Uživatel by zajisté ocenil i hydraulické pístnice na roztahování náprav nebo na zvedání stroje. v komfortnějším vybavení taky nalezneme i MS 11 s protiprokluzem SRS u náhodnu na předních kolách. Užitečnou věcí je i centrální mazání a možnost přídavných reflektorů na ramena. Světlá výška se pohybuje v číslech 1650 mm s koly 270/95 R54 a 1800 mm s koly 320/90 R54.V elektronické oblasti by zajisté uživatel ocenil GPS ve spojení s BASIC- TERMINALEM nebo COMFORT TERMINALEM a jeho následným ovládání sekcí. V neposlední řadě i řízení všech čtyř kol a taky satelitní autopilot. Pro komfortnější postřik lze využít i automatického odpružení zadních náprav a nebo joysticku s 24 funkcemi pro hydrauliku a postřik.

Postřikovače samojízdné - Bargam GRIMAC 3500

Samojízdný postřikovač - MAC 3000 LC, 3500 LC

Jedná se o samochodný postřikovač při dostatečné světlé výšce, která činí jeden metr a díky tomu zmenšuje riziko poškození porostů při práci. Je vybaven obsahuje šesti válcovým motorem 129kW (175 HP) s hydrostatickou převodovkou pro čtyři rychlosti s dosahující rychlostí až 36 km/hod a vybaven koly 270/95 R 44 (1625 x 269). Obsahuje systém hydraulického řízení se čtyřmi natáčecími koly. Je vybaven hydraulickým protiskluzovým systémem a brzdění zadní nápravy. Postřikovač je vybaven hydropneumatickým odpružením a světlá výška se tyčí do výšky 1200 mm. Polyethylenova hlavní nádrž má objem 3000 nebo 3500 litrů. Postřikovač je vybaven i nádrží na čistou vodu obsahující poplašné zařízení a v neposlední řadě i čerpadlo sloužící k míchání a postřiku. Dále zde nalezneme 30 litrovou přemíchávací nádrž s filtrem. Hydraulická sklopná ramena postřikovače mají délku 18 až 28 metrů, kde jsou opatřeny pěti skcemi do 21 metrů a sedmi od 24 metrů. Ramena jsou ovládana elektrohydraulicky pomocí joysticku a jsou vybavena držáky triplet s umělohmotnými tryskami. Zavěšení ramen je na paralelogramu a odpružena hydro-pneumatickým odpružením paralelogramu. Stroj obsahuje signalizaci poškození membrány a úniku oleje. V neposlední řadě je dobré zmínit i hydraulické sklápění schůdků.

V komfortnějším vybavením můžeme počítat s navýšením sekcí z pěti na sedum nebo sedmi na devět. Dále užitečným pomocníkem bude i podpora vzduchu pro ramena s možností nastavení otáček turbíny. Je zde možnost i volby silnějších čerpadel, jak pro nádrž s čistou vodou, tak samonasávací čerpadlo s rychlospojkou. Skvělým pomocníkem je i elektromagnetický průtokoměr nebo přednastavení nádrže. Pro komfortnější práci při postřiku je možno využít speciálních tlumičů rázu ramen. Možnost nastavitelnosti rozchodu kol přímo z kabiny řidiče. Dalším komfortnějším vybavením je hydraulická pístnice na zvedaní stroje a rozstahování náprav. Lze při práci využít možnosti práce jen s jedním ramenem i se stabilizátorem a taky možností přídavných reflektorů. Z elektronické oblasti skvělými pomocníky jsou zajisté satelitní autopilot, joystic s možností 24 funkcí a nebo automatické vypínaní sekcí na BASIC a COMFORT TERMINALU doplněnu o GPS. A jako poslední bych zmínil soupravu sloužící k elektronickému vyrovnávání ramen s dvěmi nebo třemi senzory.

Samojízdný postřikovač - MAC 3500 S, 4000 S, 5000 S

Jako další bych zmínil postřikovač se světlou výškou 1,2 metrů, kterou je možno i navýšit až na 1,5 metrů. Tento stroj je velice výkoným pomocníkem obsahující šěsti valcový motor 129kW (175HP) s hydraulickou předovkou s čtyřmi rychlostmi dosahující rychlosti u MAC 3500 S 38km/hod, MAC 4000 S a 5000 S dosahuje rychlosti až 40 km/hod. Využívá hydraulického řízení s protiskluzovým "SRS"systém pro dokonaljší práci i v horším terénu, kde napomáhá ladnosti i hydropneumatické odpružení přední části a samočinné elektronické odpružení zadní. Hlavní polyethylenová nádrž můžeme volit mezi třemi volbami a to 3500, 4000 nebo 5000 litrů. Pro pohodlnost samotného řidiče je zde odpružené sedadlo s klimatizovanou kabinou s uhlíkovým filtrem a stereo systém s CD přehrávačem. Ramena jsou sklopná o rozpětí 18 až 42 metrů, které se hodí na velké plochy s pěti sekcemi do 21 metrů a sedmi od 24 metrů. Ramena obsahují držáky triplet s umělohmotnými tryskami a zavěšení je na ramen je konstruováno na hydro-pneumatickém odpruženém paralelogramu. Samotné ovládání ramen je snadno ovladatelné pomocí joysticku. Dále máme zde ještě dvě nádrže. Jedn z nich sloužící pro čistou vodu a následný oplach stroje a druhá 30 litrová k přimíchávaní přímo v nádrži a obsahující filtr. Velkým pomocníkem je signalizace poškození membrány, která zabraňuje samovolnému úniku kapaliny. Postřikovač obsahuje i hydraulicky sklápěné schůdky a možností nastavení rozchodů kol manuálně.

V doplňující výbavě nalezneme podporu vzduchu pro ramena s možností nastavitelnosti otáček turbín. Lze využí t silnějšího motoru motor 175 kW (230 HP) a navýšení sekcí s možností použití silnějších a samonasávacích čerpadel. Užitečným pomocníkem je taky zajisté souprava pro plnění nádrže a elektromagnetický průtokoměr. Pro komfortnější postřik je možno využít speciálních tlumičů rázu ramen a nastavitelnosti rozchodu přímo z kabiny o dvě až tři pozice. Další užitečnou výhodu je možnost použití jen jednoho ramena. Zajisté k usnadnění práce by nám napomohl elektromagnetický průtokoměr se soupravou přednastavení plnění nádrže. Stroj využívá i centrálního mazání. U ramen velkým pomocníkem je i stabilizátor ramen a přídavných reflektorů ramen. Díky kol 300/95 R46 či 1500 mm s koly 380/90 R54 dosáhneme světlé výšky až 1350 mm. Z elektronické části je užitečné využít joysticku s 24 funkcemi pro hydrauliku a stříkání dále automatické vypínaní sekcí na BASIC a COMFORT TERMINALU obsahující GPS. V neposlední řadě bych zmínil možnost využití recirkulační systém postřiku.

Postřikovače samojízdné - MAC 5000 S

Samojízdný postřikovač - MAC 3500 XL, 4000 XL, 5000 XL

Dalším typem je Samochodný se světlou výškou 1,2 metrů a možnosti navýšení až na 1,5 metrů. Velkou předností tohoto stroje je rozchod kol, který je 2 až 3,25 metrů s koly pro nádrž 3500 litrů je to 270/95 R 44 (11,2R44) – (1625 x 269) a pro MAC 4000 XL a 5000 XL rozměry 300/95 R 46 (12,4R46) – (1725 x 309). Postřikovač obsahuje silný šesti válcový motor o výkonu 175 kW (230 HP) s hydrostatickou převodovků nabízející čtyři rychlosti, kde u typu MAC 3500 dosahuje rychlosti 38km/hod a u MAC 4000 i 5000 je rychlost 40 km/hod.Pro pohodlnost a ovladatelnost jízdy nám napomáhá hydraulický protiprokluzový "SRS" systém a taky hydropneumatické odpružení přední nápravy a samočinné elektronické odpružení zadní nápravy. Přímo v kabině zajisté oceníme klimatizaci, zpevněnou kabinu, stereo systém s CD přehrávačem, hydraulicky sklápění schůdky a odpružené sedadlo řidiče. Tyto typy postřikovačů mají polyethylenové nádrže o objemu 3500, 4000 nebo 5000 litrů. Dále obsahuje nádrž pro čistou vodu pro oplach a taky 30 litrovou přimíchavací nádrž s filtrem. Ramena jsou hydraulicky sklopná s délkou 18 až 36 metrů, kde máme pět sekcí do 21 metrů a sedum sekcí od 24 metrů výš. Ramena těchto postřikovacích strojů obsahují držáky triplet s umělohmotnými tryskami a jejich zavěšení je na hydro-pneumatickém odpruženém paralelogramu. Oceníme zajisté i jejich snadné elektrohydraulické ovládání pomocí joysticku obsahující i signalizaci proti poškození membrány a úniku oleje.

V doplňkovém vybavení nalezneme možnost navýšení sekcí nebo podporu vzduchu pro ramena s možností nastavení otáček turbín. Výhodou bude i využití silnějších čerpadel u tohoto postřikovače i s rychlospojkou. Další výhodou je zajisté i souprava pro přednastavení plnění nádrže a elektromagnetický průtokoměr. Komfortnější nastavení rozchodu kol přímo z kabiny o 2/3 pozice. Užitečným pomocníkem je i barevná kamerka která napomůže i ke kvalitnější práci a nebo možnost využití hydraulické pístnice na zvedání stroje. U ramen se jedná o možnost práce s jedním ramenem nebo využití stabilizátoru a přídavných reflektorů. Elektronická oblast je vhodná doplnit o satelitní řídící systém BARGAM nebo souprava sloužící k elektronickému vyrovnávání ramen se dvěma senzory a v neposlední řadě i možnost automatického vypínaní sekcí na BASIC a COMFORT TERMINALU s GPS. Uživatel stroje by zajisté ocenil i ovládání sekcí přímo na řídícím panelu ECO, BASIC a COMFORT TERMINALU.

Samojízdný postřikovač - AIRONE 2000

Postřikovač určený převážně na kukuřici a slunečnice. Jeho průjezdní výška je 300 cm a výška ramen dosahuje až k 380 cm. Pohání ho motor JOHN DEERE 104kW (145 HP) s hydrostatickou převodovkou se dvěma rychlostmi a dosahující rychlosti 36 km/hod. Vužívá hydraulických brzd a elektro - hydraulického protiprokluzového systému. Jeho nádrž je z nerezu o objemu 19000 litrů. Je vybaven ještě dvěmi nádržemi a to jedna přimíchávací 20 litrová s filtrem a druhá 130 litrová určena pro čistou vodu pro oplach. Pro komfort uživatele je zde klimatizace s uhlíkovým filtrem. Ramena jsou hydraulicky sklopná a mají rozpětí 16,5 až 24 metrů a opatřena o držáky triplet s umělohmotnými tryskami. Odpružená ramena jsou hydraulicky zavěšena a zvedání ramen je ve výškovém rozsahu od 700 do 4000 mm. Postřikovač je vybaven digitálním ukazatelem tlaku v systému. Obsahuje i signalizaci úniku oleje a poškození membrány, která zabraňuje samovolnému úniku kapaliny. Vužívá kol s rozměry 270/95R36 (1410 x 294) a rozchodem kol 1800 až 3000 mm s možností nastavitelností přímo z kabiny.

Komfortním vybavením je podpora vzduchu pro ramena délky 16,5 až 21,5 metrů s možností nastavení otáček turbíny. Lze použít sedmi dílné ramena oproti základnímu pětidílnému. Užitečným pomocníkem je zajisté i použití výkonějších čerpadel. Pro kvalitnější práci při postřiku lze využít barevné kamery a taky pěnového značkovače. Po elektronické části jsou výbornými doplňkovými pomocníky GPS navigace a satelitní řídící systém BARGAM. V neposlední řadě bych zmínil z dopňkového vybavení i možnost využít tlakový kompresor.

Samojízdný postřikovač - HORSE 4RM HS 2200, 3000

A jako poslední postřikovač je uveden HORSE 4RM HS 2200, 3000 s motorem JOHN DEERE 104kW (145 HP) u 2200, JOHN DEERE 125kW (170HP) u 3000, využívající hydrostatickou převodovku pro dvě rychlosti s možností rychlosti až 40 km/hod. Obsahuje dvě postraní nádrže o objemu buď 2000 nebo 2800 litr z nerezového materiálu. Je vybaven o další dvě nádrže. Jedna je určena pro čistou vodu a zároveň i oplach stroje a druhá 30 litrová pro přimíchávání vybavena filtrem. Kabina obsahuje zajisté klimatizaci s uhlíkovým filtrem. Ramena jsou hydraulicky sklopná s rozpětím 18 až 24 metrů obsahující držáky triplet s umělohmotnými tryskami. Hydraulické paralelogramické zvedání ramen nabízí výškový rozsah od 600 do 3800 mm nebo 1100 do 4400 mm a taky je vybaven i odpružením ramen. Rozchod kol je 1700 až 3000 mm a je ho možno nastavit hydraulicky přímo z kabiny řidiče. Postřikovač je vybaven koly 230/95 R32 (1256 x 233) u 2200 nebo 270/95 R36 (1410 x 294) u 3000. Užitečným pomocníkem je zajisté i samonasávací čerpadlo 300l/min z nerezového materiálu pro plnění s hydraulicky navíjenou hadicí.

V doplňkovém vybavení postřikovače oceníme zajisté pro přesnot a kvalitu postřiku pěnový značkovač POLY, barevnou kameru a GPS navigaci. Velkou výhodou je zajisté podpora vzduchu pro ramena 18 až 24 metrů s nastavením otáček turbíny. Lze navýšit i počet základních sekcí z pěti na sedmi dílné rameno. Mezi doplňkové vybavení zajisté spadá i souprava pro přednastavení plnění nádrže. A v neposlední řadě tlakový kompresor a přídavné vysokotlaké čerpadlo pro oplach stroje.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Přehled kontaktů:

Email:
Web: Postřikovače blog
© Postřikovače blog

Zpravodaj:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.